Jak zapewnić 100% bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów i skuteczną ochronę przed zakażeniami?

Sterylizacja narzędzi kosmetycznych to nie luksusowy wybór, a obowiązek nałożony przez Główny Inspektorat Sanitarny dla salonów kosmetycznych, salonów tatuażu i piercingu w celu zapewnienia maksymalnej higieny i bezpieczeństwa pracy.

Niesterylizowanie narzędzi po każdorazowym użyciu jest łamaniem prawa i stanowi zagrożenie zdrowia zarówno dla klientów salonu, jak i jego pracowników.

Podczas zabiegów w salonach kosmetycznych, tatuażu czy piercingu dochodzi do naruszania ciągłości tkanek, które wiążą się z ryzykiem przenoszenia chorób zakaźnych. Do zakażenia może dojść w wyniku kontaktu zakażonej krwi z uszkodzonym obszarem skóry lub błoną śluzową osoby zdrowej. Używanie niesterylnych lub nieprawidłowo zdezynfekowanych narzędzi kosmetycznych, które mogą spowodować uszkodzenie skóry, takie jak: cążki, nożyczki, pęsety, pilniki może doprowadzić do zakażenia m.in. wirusem HIV i wirusem zapalenia wątroby HBV.

Każdy klient może być potencjalnie zarażony, dlatego należy przestrzegać rygorystycznych zasad higieny i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów.

Wymogi prawne dla salonów kosmetycznych są jednoznaczne. Aby zapobiec ryzyku zakażenia i przenoszenia chorób zakaźnych podczas wykonywania zabiegów pielęgnacji ciała i skóry narzędzia wielokrotnego użytku muszą zostać poddane po każdym użyciu kompleksowej dekontaminacji narzędzi, która obejmuje mycie, dezynfekcję i sterylizację.

Dezynfekcja narzędzi lub używanie sterylizatora kulkowego nie jest wystarczająca. Tylko dekontaminacja narzędzi wykonywana z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i w odpowiedniej temperaturze gwarantuje 100% bezpieczeństwa i jest jedyną skuteczną formą ochrony przed zakażeniem, wirusami, drobnoustrojami, grzybami i bakteriami.

Dekontaminacja narzędzi powinna być wykonywana w autoklawach zarejestrowanych w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

SN Studio zapewnia prawidłowy, dokumentowany zgodnie z zaleceniami oraz wytycznymi proces dekontaminacji narzędzi wielorazowego użytku. Używamy autoklawu parowego zapewniającego sterylizację w temperaturze pary wodnej 134 stopni, co gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo oraz najwyższy poziom sterylności narzędzi.

Gwarantujemy umowę wymaganą przez Sanepid, osobisty odbiór użytych narzędzi i odwiezienie po sterylizacji już w ciągu 24 h, atrakcyjne warunki współpracy w ramach abonamentu oraz certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo korzystania z usług salonu.

Dowiedz się więcej :